Komisioni për Antikorrupsion do të hetojë shpenzimet nga buxheti në institucionet shtetërore - Bota Sot
Komisioni për Antikorrupsion do të hetojë shpenzimet nga buxheti në institucionet shtetërore

Maqedonia

Komisioni për Antikorrupsion do të hetojë shpenzimet nga buxheti në institucionet shtetërore

Më: 22 maj 2019 Në ora: 12:50
Komisioni për Antikorrupsion

Komisioni për Antikorrupsion do të hetojë se si shpenzohen parat nga buxheti në institucionet dhe shoqëritë shtetërore dhe publike.

Në fokus do të jenë Kuvendi, shfrytëzimi i shpenzimeve rrugore, do të hetohen vendimet për shfrytëzimin e veturave zyrtare, për përfaqësi, kompensime për transport, për banesë.

Pas disa raportimeve në media janë hapur hetime edhe për të punësuarit e afërm në Ministrinë e Vetëqeverisjes lokale dhe për shfrytëzimin e veturave zyrtare për qëllime personale.

Komisioni për Antikorrupsion do të hetojë edhe mënyrën e përzgjedhjes së hapësirave të zyrave të ish-presidentëve të Maqedonisë së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...