Eroll Musliu është drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim - Bota Sot
Eroll Musliu është drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim

Maqedonia

Eroll Musliu është drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim

Më: 22 maj 2019 Në ora: 14:11
Agjencisë për Zbulim

Eroll Musliu është drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim.

Ai sot është emruar nga presidenti Stevo Pendarovski, me çka është shkarkuar drejtori i deritanishëm Zoran Ivanov.

Musliu ka stazh në shërbimet e sigurisë, ndërsa në postin e ri vjen nga vendi i ndihmës drejtori i Agjencisë për Zbulim.

Në ndërkohë është formuar gjithë kabineti i presidentit dhe tanimë janë bërë të njohur emrat e rinj që do të punojnë me Stevo Pendarovskin.

Mile Boshnjakovski është shef kabineti, Biljana Radeva do të punojë në zyrën e mediave, Blerim Kolari këshilltar për siguri kombëtare, Aleksandar Spasov këshilltar i jashtëm për politikë të brendshme dhe të jashtme, Goce Karajanov këshilltar për politik të jashtme, Toshe Zafirov këshilltar, Biljana Micevska shefe e protokollit, Katerina Canevska këshilltare për media, Luljeta Ademi këshilltare për komunikimin me personat me nevojat të veçanta.

Këshilltar të jashtëm janë Denko Maleski, Aleksandar Dimitrov dhe Aleksandar Tavçioski, ndërsa Mirjana Llazarova-Trajkovska dhe Besa Arifi për punë juridike.

Si këshilltar i jashtëm është ftuar edhe Blerim Reka, por ai ka refuzuar të ketë angazhim publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...