Plomp: Vendimi për bisedimet duhet të kalojë nëpër Kuvendet e vendeve anëtare të BE-së - Bota Sot
Plomp: Vendimi për bisedimet duhet të kalojë nëpër Kuvendet e vendeve anëtare të BE-së

Maqedonia

Plomp: Vendimi për bisedimet duhet të kalojë nëpër Kuvendet e vendeve anëtare të BE-së

Më: 23 maj 2019 Në ora: 17:18
Wouter Plomp

Rekomandimi i Komisionit Evropian për datë për fillimin e bisedimeve që të jetë i miratuar duhet të kalojë në të gjithë Kuvendet e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, ndërsa ndikim do të kenë edhe zgjedhjet evropiane të cilat fillojnë sot, deklaroi nga Delçeva ambasadori i Holandës në Maqedoni, Wouter Plomp.

“Do kisha dashur t’ju tregoi, por ajo që mund të them se e dini mirë se zgjedhjet për Parlamentin Evropian janë së shpejti.

Në Holandë ato zhvillohem sot, pritet raporti i Komisionit Evropian për progresin e vendit tuaj dhe pastaj është shumë e rëndësishme në Kuvendin e Holandës dhe Kuvendet e vendeve tjera, para Komisionit Evropian që të dalin pozitivisht sipas vendimit”, tha ambasadori Plomp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...