Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 maj 2019 Në ora: 08:14
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut, sidomos në pjesën perëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 18 deri 26 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë stabil, ndërsa reshje të shiut paralajmërohen sërish në fillim të javës tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...