Kapen disa emigrantë në rrugën Radovish-Shtip - Bota Sot
Kapen disa emigrantë në rrugën Radovish-Shtip

Maqedonia

Kapen disa emigrantë në rrugën Radovish-Shtip

Më: 25 maj 2019 Në ora: 20:31
Foto ilustrim

Më 25.05.2019 në orë 3:15 në rrugën rajonale Radovish-Shkup, para fshatrit Llakavica të Shtipit, zyrtarët policorë kanë ndaluar automjetin “Mercedes” me tabela të Shkupit, që është drejtuar nga 34 vjeçari nga Shkupit.

Ai ka trafikuar me emigrantë nga Eritrea.

Vozitësi dhe emigrantët janë privuar nga liria në SPB Shkup për procedurë të mëtutjeshme.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër vozitësot do të ngritet padi penale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...