Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 29 maj 2019 Në ora: 08:08
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira. Nga pjesa perëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 7 deri më 14 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 16 deri më 30 gradë celsius.

Për ditët e ardhshme moti pritet që të jetë kryesisht me diell dhe vranësira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat