Tërmet i fuqishëm në këto dy vende shqiptare - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në këto dy vende shqiptare

Maqedonia

Tërmet i fuqishëm në këto dy vende shqiptare

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 16:54
Ilustrim

Dridhet e tokës, janë regjistruar së fundi edhe në Shkup.

Mbrëmë janë regjistruar dy tërmete në rajonin e Ohrit dhe Strugës kanë njoftuar nga qendra seizmologjike në Shkup.

Epiqendra e të dy tërmeteve është regjistruar në Liqenin e Ohrit.

Tërmeti i parë është ndjerë në ora 2.10, në 4 kilometra nga Ohri, ndërsa i dyti 9 kilometra nga Struga afërsisht fshatit Misleshovë.

Tërmeti i parë ka qenë me 2,5 ballë, ndërsa i dyti 2 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...