LSDM rizgjedh disa nga krerët e degëve të partisë - Bota Sot
LSDM rizgjedh disa nga krerët e degëve të partisë

Maqedonia

LSDM rizgjedh disa nga krerët e degëve të partisë

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:22
Laze Tanevski

LSDM ka zgjedhur 30 kryetar degësh në disa qytete. Prej tyre gjysma janë emra të rinj, ndërsa ditëve në vijim do të emërohet edhe krerët e bashkësive lokale. Në Kumanovë, kryetar dege është caktuar drejtori aktual i Gazetës Zyrtare, Martin Kostovski, për Ohër është zgjedhur Laze Tanevski, në Qendër, Goran Gerasimovski dhe Strugë është caktuar Sonja Stojkoska. Socialdemokratët paralajmërojnë se procesi i “fshesës” në LSDM do të përfundojë me zgjedhjen e kryesisë së re qendrore të LSDM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat