Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 08:29
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i nxehtë dhe me temperatura të larta.

Shkupi dhe Demir Kapia do të jenë me temperatua të larta kurse, në gjithë territorin e vendit temperaturat do të lëvizin nga 18 deri në 34 gradë Celsius.

Era e perëndimit do të jetë e lehtë kurse shtypja e ajrit do të jetë e madhe. Lagështia e ajrit do të jetë mbi normalen kurse dukshmëria do të jetë relativisht e mirë.

Edhe gjatë fundjavës temperaturat do të jenë përvëluese dhe me kushte të njejta. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...