Gjorçev: Do të ketë qeveri të Përzhinos - Bota Sot
Gjorçev: Do të ketë qeveri të Përzhinos

Maqedonia

Gjorçev: Do të ketë qeveri të Përzhinos

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 14:50
Vllatko Gjorçev

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev për emisionin “Otvoreno Studio” në “1Tv” tha se Republika e Maqedonisë po hyn në vitin e fundit të sundimit të Zaevit dhe LSDM-së dhe se do të ketë një qeveri të “Përzhinos”.

“Në shumë faqe ka premtuar Zaevi. Ai është në një situatë që për një kohë të gjatë në një kohë të gjatë për më shumë vite i ka thënë gjithkujt atë që ka dashur ta dëgjoj. Ai i premtoi të gjithë, por më e rëndësishmja, si kryeministër, gënjeu qytetarët dhe popullin. Nuk ka punë për të cilën nuk është mashtruar”, tha Gjorçev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat