Zaev takohet me Hahn - Bota Sot
Zaev takohet me Hahn

Maqedonia

Zaev takohet me Hahn

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 01:03
Zaev dhe Hahn

Kryeministri i Maqeodnisë së Veriut, Zoran Zaev është takuar sot me komisarin për zgjerim të BE-së, Johanes Hahn në Vahau të Austrisë.

Kryeministri Zaev në takim siç bëjnë të ditur nga press qendra qeveritare ka thënë se marrja e datës për fillimin e negociatave do të jetë e rëndësishme për vendin, sepse do të jetë motiv shtesë për vazhdimin e zbatimit të reformave në të gjitha fushat me rritëm më të shpejtuar.

“Marrja e datës për qytetarët do të jetë konfirmim se gjithçka që kemi bërë në këto dy vitet e kaluara ka qenë e vlefshme”, ka thënë Zaev në takimin e sotëm me komisarin Hahn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...