Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 08:56
Ilustrim

Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, në disa vende në formë të motit të ligë. Do të fryjë erë mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 12 deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 23 deri në 34 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 7.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell me vranësira mesatare, pasdite jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 31 gradë Celsius.

Nga DPHM cekin se deri nesër në orët e pasdites moti do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Proceset në vende lokale do të jenë  më intensive në formë të motit të ligë me erë të përforcuar dhe kushte për paraqitje të breshrit. Më pas në ditët në vijim moti do të jetë kryesisht me diell, nga e premtja me erë mesatare deri në të përforcuar veriore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat