Presidenti Pendarovski e vazhdon vizitën në Gjermani - Bota Sot
Presidenti Pendarovski e vazhdon vizitën në Gjermani

Maqedonia

Presidenti Pendarovski e vazhdon vizitën në Gjermani

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 10:06
Pendarovski

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot e vazhdon vizitën zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë.

Pendarovski dje u takua me ministrin gjerman të Punëve të Jashtme, Hajko Maas, me të cilin këmbyen mendime për marrëdhëniet e përgjithshme bilaterale mes dy shteteve. Me atë rast, siç informuan nga Kabineti i presidentit, është konstatuar se dy vendet kanë ndërtuar marrëdhënie të miqësisë, të përmbushur me besim dhe respekt të ndërsjelltë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...