Aleanca për Shqiptarët: Qeveria me masa të pas Luftës së dytë botërore në Luboten - Bota Sot
Aleanca për Shqiptarët: Qeveria me masa të pas Luftës së dytë botërore në Luboten

Maqedonia

Aleanca për Shqiptarët: Qeveria me masa të pas Luftës së dytë botërore në Luboten

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 10:55
Aleanca

Të drejtën për jetë ta jep Zoti dhe ta mohon Qeveria, kjo është situata aktuale në fshatin Luboten.

Është i papranueshëm reagimi forcave policore ushtarake në fshatin Luboten, duke ua mohuar të drejtën për kafshatën e gojës. Nuk të ofron punë, nuk investon, nuk të krijon lidhje infrastrukturore, nuk të ofron perspektivë, dhe ta ndalon përpjekjen për të rritur me nderë fëmijët. Kjo i ngjason masave të pas luftës së dytë botërore të cilat kishin për qëllim shpërnguljen e shqiptarëve nga trevat e tyre duke ua bërë të pamundur jetën shkruajnë nga Aleanca për Shqiptarët

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...