DMSh me rekomandime ndaj qytetarëve të Maqedonisë pas paralajmërimeve për temperatura të larta - Bota Sot
DMSh me rekomandime ndaj qytetarëve të Maqedonisë pas paralajmërimeve për temperatura të larta

Maqedonia

DMSh me rekomandime ndaj qytetarëve të Maqedonisë pas paralajmërimeve për temperatura të larta

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 18:41
ilustrim

Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim, pas paralajmërimeve për temperaturat e larta që nga dita e nesërme do të kap vendin tonë, rekomandojnë të respektohen masat preventive dhe aktivitet për mbrojtje nga zjarret nëpër pyje dhe llojeve tjerë të zjarreve në hapësirë.

Nga kjo drejtori ju bëjnë apel qytetarëve të mos hedhin cigare, mbeturina prej qelqi dhe shishe qelqi, të mos ndezin zjarr në hapësira të hapura dhe materiale tjera që ndizet.

Drejtoria këshillon që në mënyrë të rregullt të kositet bari dhe nëse vërehet ndonjë zjarr menjëherë ta paraqesin te Njësia territoriale kundër zjarrit në numrin falas 139.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...