Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, në gjithë territorin e posaçërisht në pjesën juglindore temperaturat do të arrijnë deri 40 gradë celsius.

I gjithë territori i vendit do të jetë në të ashtuquajturën fazë e e verdhë për temperatura të larta.

Në Shkup temperatura maksimale do të arrijë deri 37 gradë celsius, ndërsa temperaturat e sotme pritet të jenë mbi mesataren e kësaj periudhe të vitit.

Deri të premten në gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut dhe më pastaj do të ketë moti me diell.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat