Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 09:24
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me indeksin UV prej 9 shkallëve.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 11 e deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 e deri në 39 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm me temperaturë maksimale 39 gradë Celsius.

Rritja e lagështisë së ajrit do të shkaktojë ndjenjë se temperaturat janë më të larta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat