Temperaturat gjatë ditëve në vijim - Bota Sot
Temperaturat gjatë ditëve në vijim

Maqedonia

Temperaturat gjatë ditëve në vijim

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 18:57
Foto ilustrim

Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, gjatë ditës së nesërme motit pritet të jetë me diell, i nxehtë dhe me vranësira të vogla lokale. Në pjesët perëndimor do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë celsius ndërsa temperatura ditore do të lëvizë prej 31 deri 39 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe i nxehtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri 37 gradë celsius.

Dy ditët e para të javës priten të jenë edhe më të nxehta, ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Të mërkurën moti do të jetë jostabil dhe do të fryjë e përforcuar veriperëndimor që do të kontribuojë në uljen e temperaturave për 7 deri 9 gradë celsius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...