Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 09:44
Moti

Moti në vend do të jetë me diell dhe me temperatura të larta. Në pjesën perëndimore të vendit do të fryjë erë në drejtim perëndimor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej 14 deri 20 gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga 29 deri 39 gradë celsius.

Edhe në Shkup moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësirë të vogël ku temperatura maksimale do të arrijë deri 37 gradë celsius.

Dy ditët e para të javës priten të jenë edhe më të nxehta, ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Të mërkurën moti do të jetë jostabil dhe do të fryjë e përforcuar veriperëndimore që do të kontribuojë në uljen e temperaturave për 7 deri 9 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...