Kontrolle të rrepta të policisë, konfiskohen 41 patentë shoferë - Bota Sot
Kontrolle të rrepta të policisë, konfiskohen 41 patentë shoferë

Maqedonia

Kontrolle të rrepta të policisë, konfiskohen 41 patentë shoferë

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 10:04
Ilustrim

Policia gjatë fundjavës ka kryer kontrolle intensive në rajonin e Shkupit.

Sipas njoftimit të sektorit të punëve të brendshme në Shkup, gjatë kontrolleve në komunikacion, 41 drejtuesve të makinave u janë konfiskuar patentat e shoferit, për shkak të gjendjes së dehur dhe pranisë së alkoolit në gjak. Një pjesë e tyre kanë refuzuar kontrollet policore.

Në 43 raste ka pasur gjoba për shkelje të rregullave të komunikacionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...