Dorëhiqet Vesel Memedi, ja deputetja e re në Parlamentin e Maqedonisë - Bota Sot
Dorëhiqet Vesel Memedi, ja deputetja e re në Parlamentin e Maqedonisë

Maqedonia

Dorëhiqet Vesel Memedi, ja deputetja e re në Parlamentin e Maqedonisë

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 16:07
Kuvendi i Maqedonisë

Pasi Kuvendi sot konstatoi dorëhqejen e deputetit Vesel Memedi nga radhët e RDK-së i njejti pritet të zavendësohet nga një deputet tjetër nga partia Aleanca për Shqiptarët.

Sipas zgjedheve të fundit në listë pas Vesel Memedit mandatin e deputetit pritet ta merr profesoresha Arta Toçi nga partia e Ziadin Selës.

Pas konstatimit të dorëheqjes nga ana e Parlamentit, Memedi lëshoi akuza të ashpëra ndaj kreut të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ameti dhe nga kreu i qeverisë, Zoran Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...