LSDM: A dëshiron që OBRM-PDUKM të dëmtoj hetimet e MPB-së? - Bota Sot
LSDM: A dëshiron që OBRM-PDUKM të dëmtoj hetimet e MPB-së?

Maqedonia

LSDM: A dëshiron që OBRM-PDUKM të dëmtoj hetimet e MPB-së?

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 17:11
LSDM

Nga partia në pushtet LSDM kanë reaguar ndaj deklaratës së OBRM-PDUKM-së rreth gjobitjeve në banka, ku thonë se me dhënien e informacioneve ato dëshirojnë të dëmtojnë procesin hetimor.

“Në konferencën e sotme për shtyp nga pallati i bardhë, në simbolin e krimit dhe korrupsionit, u dha informacione rreth pjesëmarrjes së dyshuar të një automjeti xhip me pllaka “COOL” në një nga rastet për të cilat MPB po zhvillon hetim.

Nga ku janë këto informacione të OBRM-PDUKM-së”, thonë nga LSDM.

Nga atje thonë se a kaq shumë i pengon OBRM-PDUKM-së puna e MPB-së në luftën kundër krimit që nuk zgjedh një mënyrë për të dëmtuar hetimet në vazhdim?

“Sot, Ministria e Punëve të Brendshme punon në mënyrë profesionale, të përgjegjshme, në përputhje me kompetencat ligjore dhe në interes të qytetarëve”, thonë nga LSDM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...