Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim fillon fushatën kundër zjarreve në Maqedoni - Bota Sot
Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim fillon fushatën kundër zjarreve në Maqedoni

Maqedonia

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim fillon fushatën kundër zjarreve në Maqedoni

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 15:00
Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Adnan Xhaferoski

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Adnan Xhaferoski, sot në një konferencë për shtyp tha se po fillon fushata për mbrojtjen kundër zjarreve, duke ndarë materiale informuese në kabinat e pikë pagesave, parqet kombëtare dhe vende të tjera.

Ai tha se qëllimi është që të veprojmë në mënyrë preventive dhe edukative.

“Po hyjmë në një periudhë kritike të përhapjes së zjarreve në hapësirë të hapur”, tha Xhaferovski.

Ai shtoi se motoja e fushatës është “E ardhmja u takon atyre që janë gati”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...