Komisioni Evropian kërkon që të zgjidhet statusi i PSP-së - Bota Sot
Komisioni Evropian kërkon që të zgjidhet statusi i PSP-së

Maqedonia

Komisioni Evropian kërkon që të zgjidhet statusi i PSP-së

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 16:54
Komisioni Evropian

Pas dorëheqjes së Katica Janevës, Komisioni Evropian në reagimin për AIM-në rekomandon që hetimet për përgjimet ilegale duhet të vazhdojnë.

Bashkimi Evropian ka pranuar njoftimin se Katica Janeva ka për qëllim të jep dorëheqje, thuhet në letrën e reagimit të Komisionit Evropian.

Më tej në koment, Komisioni Evropian thekson se “është e rëndësishme që të gjithë partitë parlamentare të vazhdojnë punën për gjetjen e një zgjidhje të qëndrueshme për statusin e Prokurorisë Speciale Publike”.

“Bashkimi Evropian rikujton se është e rëndësishme të vazhdohet të vendoset përgjegjësia për krimet që dalin dhe lidhen me përgjimet e paligjshme”, thuhet në deklaratën e shkurtër e Komisionit Evropian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...