Një vajzë nga Prilepi me helikopter të MPB-së nxirret nga Mali Seleçka - Bota Sot
Një vajzë nga Prilepi me helikopter të MPB-së nxirret nga Mali Seleçka

Maqedonia

Një vajzë nga Prilepi me helikopter të MPB-së nxirret nga Mali Seleçka

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 20:59
Ilustrim

Një vajzë 15-vjeçare nga Mali Seleçka pranë Prilepit u tërhequr me një helikopter i Ministrisë së Brendshme.

Vajza u transferua në spitalin e qytetit të Prilepit. Nga atje konstatuan se vajza nuk kishte plagë në trup ose në kokë.

Sipas Sanja Stamovas, zëdhënësja e SPB Manastir, “sot në orën 7:44 nga njësia e zjarrfikësve të Prilepit është paraqitur se vendin e quajtur “Çule” të Malit Seleçka, një 15-vjeçare nga Prilepi me iniciale M.D. ka rënë dhe ka gjasa që të ketë lëndime”.

“Policia menjëherë erdhi në vend dhe për shkak se terreni ishte i paarritshëm, u thirr një helikopter i MPB-së, i cili shpejt arriti dhe nxori vajzën e vogël që u transferua në spitalin e qytetit Prilep “Borka Taleski”, njofton Stamatova.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat