Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 09:22
Tërmet

Rrjeti telemetrik seizmologjik në Republikën e Maqedonisë Veriore me qendra në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë që mirëmbahet nga Qendra Seizmologjike pranë Fakultetit Matematiko-natyror në Shkup, mbrëmë ka regjistruar tërmet me epiqendër 120 kilometra në juglindje të Shkupit.

Tërmeti është regjistruar në orën 21:17 minuta.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 2.1 ballë sipas shkallës së Rihterit, ndërsa më së shumti është ndjerë në Strumicë, Vallandovë dhe rrethinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat