Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi - Bota Sot
Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi

Maqedonia

Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë i bashkon edhe digjitalizimi

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 09:20
Digjitalizimi

Digjitalizimi është një fushë ku Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë nisur përgatitjet e përbashkëta për të intensifikuar bashkëpunimin.

Ministria e Shoqërisë Informative dhe Administratës nga Maqedonia dhe Zyra për teknologji informative dhe elektronike nga Serbia sot do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi.

Damjan Mançevski dhe Mihailo Jovanoviq sot do të vënë nënshkrimet e tyre në dokumentin për bashkëpunim në disa segmente të kësaj fushe, duke përfshirë këtu edhe informimin reciprok mes dy shteteve për nevoja të doganimit apo edhe për shkëmbim informacionesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat