Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet rreth gjysmë orë për hyrje në Maqedoni - Bota Sot
Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet rreth gjysmë orë për hyrje në Maqedoni

Maqedonia

Në vendkalimin kufitar Tabanoc pritet rreth gjysmë orë për hyrje në Maqedoni

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 14:33
Tabanoc

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet në rrugë të thata, njoftojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Nga atje thonë se është rritur intensiteti i komunikacioni jashtë mjediseve urbane.

Në vendkalimin kufitar “Bogorodicë”, koha e pritjes për dalje nga vendi është rreth 20 minuta, ndërsa në vendkalimin kufitar “Tabanoc” për hyrje në vendin tonë pritet rreth 30 minuta.

Në pikat e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...