Prokuroria ka marrë raportin nga ekspertiza e telefonit të Janevës - Bota Sot
Prokuroria ka marrë raportin nga ekspertiza e telefonit të Janevës

Maqedonia

Prokuroria ka marrë raportin nga ekspertiza e telefonit të Janevës

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 15:22
Katica Janeva

Prokuroria për ndjekjen të krimit të organizuar dhe korrupsionit ka marrë raport nga ekspertiza e telefonit të prokurorja speciale publike, Katica Janeva, që ishte marrë në lidhje me hetimin në rastin “Haraçi”, konfirmojnë për AIM-në nga Prokuroria.

Detajet zyrtare nga ajo që tregon raporti i ekspertizës, siç thonë ata nga Prokuroria, nuk mund të bëhen publike në interes të hetimit.

Ekspertiza e telefonit të Janevës kishte për qëllim të shihte komunikimin e saj me të dyshuarit në rastin “Haraçi”.

Shefja e Prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskovska, në intervistën për “KOD” tregoi se ata kanë inçizimet ku dëgjohet dhe shihet se i dyshuari Bojan Jovanovski ka biseduar me biznesmenin dëshmitarë, në dëgjimet telefonik ishte edhe në prokuror publik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...