Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 22:56
Ilustrim

Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell me erë mesatare në drejtim verior. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të pakta të shiut.

Temperatura minimale gjatë ditës së nesërme do të lëvizë nga 13 deri 21 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 34 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me erë në drejtim verior ku temperatura maksimale do të arrijë deri 31 gradë celsius.

Të enjten dhe të premten moti pritet të jetë stabil dhe më i ngrohtë, ndërsa gjatë fundjavës do të jetë më nxehtë me kushte për reshje lokale të shiut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...