Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 27 korrik 2019 Në ora: 08:47

Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite do të ketë zhvillim lokal të vranësirave jostabile me reshje përmbysëse dhe bubullima.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 30 deri 38 gradë Celsius.

UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup paradite mot me diell dhe i ngrohtë, ndërsa në orët e pasdites do të ketë zhvillim lokal të vranësirave jostabile me reshje përmbysëse dhe bubullima. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 18 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të arrijnë deri në 36 gradë Celsius.

Në periudhën e ardhshme do të mbajë mot i ngrohtë, paradite me diell, ndërsa në orët e pasditës do të ketë zhvillim lokal të vranësirave jostabile me reshje përmbysëse dhe bubullima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...