‘TVSH-ja ime’ jep rezultate, për një muaj mbi 44 milionë denarë u kthyen tek qytetarët - Bota Sot
‘TVSH-ja ime’ jep rezultate, për një muaj mbi 44 milionë denarë u kthyen tek qytetarët

Maqedonia

‘TVSH-ja ime’ jep rezultate, për një muaj mbi 44 milionë denarë u kthyen tek qytetarët

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 15:30
Foto ilustrim

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thihet se “projekti ‘TVSH-ja ime’ që filloi më 1 korrik të këtij viti jep rezultate të shkëlqyeshme”.

Sipas të dhënave të fundit të DAP, thonë nga LSDM, për 24 ditë aplikacionin e kanë marrë rreth 135.000 persona, dhe janë skanuar mbi 5 milionë llogari fiskale

“Vlera e llogarive fiskale të skanuara është mbi 2.5 miliardë denarë, ndërsa TVSH-ja për kthim tek qytetarët është mbi 44 milionë denarë”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Ata shtojnë se për herë të parë në mënyrë të drejtpërdrejtë shteti kthen para tek qytetarët në llogaritë e tyre bankare dhe se sipas vlerësimeve në fund të secilit vend, rreth 50 milionë euro do të përfundojnë tek qytetarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...