Rasti “Almiri” vendimi i Gjykatës nuk dallon nga shkalla e parë - Bota Sot
Rasti “Almiri” vendimi i Gjykatës nuk dallon nga shkalla e parë

Maqedonia

Rasti “Almiri” vendimi i Gjykatës nuk dallon nga shkalla e parë

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 20:49
Almir Aliu

Pas një muaji, Gjykata Themelore e Kumanovës ka dorëzuar tek palët në rastin e Almir Aliut vendimin gjyqësor në formë të shkruar.

Mbrojtja e familjes Aliu paralajmëron se vendimin e shkallës së parë i cili edhe pas rigjykimit nuk dalloi aspak nga vendimi i parë, do ta ankimojë sërish .

Në vendimin e shkallës së parë, gjykata dënoi Boban Iliqin me 6 vite burg, Sedat Aliun me 6 muaj, ndërsa Sami Demirin dhe Abdulla Aliun me nga 9 muaj burg efektiv.

Vendimi pas ankesës u hodh poshtë nga gjykata e shkallës së dytë, përkatësisht Gjykata e Apelit në të cilën, siç mëson Alsat Maja Denkoska pretendon të emërohet si gjykatëse për materie penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...