Ish ministri i Gruevskit nga spitali rikthehet në qelinë e Shutkës - Bota Sot
Ish ministri i Gruevskit nga spitali rikthehet në qelinë e Shutkës

Maqedonia

Ish ministri i Gruevskit nga spitali rikthehet në qelinë e Shutkës

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 23:18
Mikle Janakievski

Ish ministri i transportit dhe lidhjeve Mikle Janakievski sot është kthyer në paraburgim në burgun e Shutkës. Kjo, ngase, mjekët kanë konfirmuar se nuk ka nevojë për intervenim kirurgjik.

Janakieski pesë ditë më parë ishte dërguar në spital ku duhej të operohet në zemër. Nga burgu i Shutkës konfirmojnë se Janakievski është kthyer në repartin e paraburgimit.

Ata thonë se pas kontrolleve të bërë është vërtetuar se gjendja e tij shëndetësore është e mirë. Janakieski ishte në grevë urie në burgun e Shutkës, por e ndërpreu grevën pas rekomandimit të mjekëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat