Kryeministri bullgar Boyko Borissov viziton Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Kryeministri bullgar Boyko Borissov viziton Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Kryeministri bullgar Boyko Borissov viziton Maqedoninë e Veriut

Më: 30 korrik 2019 Në ora: 23:27
Boyko Borissov

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov ditën e enjte viziton Maqedoninë dhe bashkërisht në kryeministrin Zoran Zaev do të nderojnë varin e Goce Dellçevit dhe do ta festojnë festën e Ilindenit.

Mediat bullgare shkruajnë se Borissov nuk do të merr pjesë në manifestimin në Krushevë në Meçkin Kamen.

Kryeministri Bullgar Borissov dy herë merr pjesë në manifestim të përbashkët të festës së Ilindenit. Është paraparë që Borissov në Shkup të takohet edhe me kryetarin e vendit, Stevo Pendarovski.

Ai vizitën e tij do të vazhdojë në Dojran ku gjendet busti i figurës bullgare Konstatin Kavarnaliev, i cili ka vdekur në Dojran në vitin 1913 kundër ushtrisë greke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...