Kardiokirurgu tetovar planifikon ndërtimin e një qendre rehabilitimi në Strugë - Bota Sot
Kardiokirurgu tetovar planifikon ndërtimin e një qendre rehabilitimi në Strugë

Maqedonia

Kardiokirurgu tetovar planifikon ndërtimin e një qendre rehabilitimi në Strugë

Më: 31 korrik 2019 Në ora: 06:56
Foto

Kardiokirurgu tetovar, Orhan Xhemaili që jeton në Zvicër ditëve të fundit gjatë qëndrimit në vendlindje, ka shpalosur dhe analizuar mundësitë për të realizuar një investim në sferën e shëndetësisë. Ai si destinacion të mundshëm ka zgjedhur Strugën, ku është i interesuar për ndërtimin e një qendre rehabilitimi.

Ai lidhur me këtë temë ka biseduar me kryetarin e komunës së Strugës, Ramiz Merko. Ky projekt i planifikuar pritet të kap një shifër prej 8 milionë eurove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...