Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 08:53
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë nxehtë.

Temperaturat do të lëvizin nga 17 deri 35 gradë Celsius kurse ditët në vazhdim pritet rritje të temperaturave. Indeksi i rrezeve UV do të jetë i lartë: 10.

Sugjerohet që nga periudha 11:00-15:00 të mos dilet pa nevojë në ekspozim të dielit. Personat e moshuar, me sëmundje kronike, shtatëzënat dhe ata që kanë probleme shëndetësore tjera, duhet të anshkalojnë daljet në diell dhe temperaturë të lartë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...