Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 08:15
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira të pakta, si dhe do të fryjë erë mesatare veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 26 deri 34 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, si dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat