Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 08:37
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor, ndërsa indeksi UV do të jetë 9.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 28 deri 38 gradë celcius.

Temperaturat e larta ditore pritet të vazhdojnë deri në mesin e javës së ardhshme, ndërsa këtë të enjte parashihet që të arrijnë deri 41 gradë celcius.

Gjithashtu prej nesër do të aktivizohet faza e verdhë, ndërsa në disa rajone edhe faza e portokalltë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...