Në vendkalimin kufitar ‘Tabanoc’ pritet deri në 40 minuta - Bota Sot
Në vendkalimin kufitar ‘Tabanoc’ pritet deri në 40 minuta

Maqedonia

Në vendkalimin kufitar ‘Tabanoc’ pritet deri në 40 minuta

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 19:07
Foto ilustrim

Siç njofton LAMM, dendësia e komunikacioni jashtë qyteeteve të vendit është rritur.

Në vendkalimin kufitar ‘Tabanoc’ ka pritje prej 20 deri 40 minuta ndërsa në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Komunikacioni po zhvillohet nëpër korsi të thata.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...