Padi penale kundër një personi në Strugë, ndërtonte objekt pa leje

Maqedonia

Padi penale kundër një personi në Strugë, ndërtonte objekt pa leje

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 13:21
Ilustrim

Zyra e jashtme për punë kriminale në Strugë ka ngritur padi penale kundër A.P. (45) nga Struga për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale “ndërtim pa leje”.

Gjatë viteve 2018 dhe 2019 në fshatin Kalishtë, Strugë, është paraqitur se pronari dhe investitori, ka ndërtuar objekt pa leje ndërtimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat