Tortevski: Kolegët nuk duhet ta lënë Janevën të hyjë në PSP - Bota Sot
Tortevski: Kolegët nuk duhet ta lënë Janevën të hyjë në PSP

Maqedonia

Tortevski: Kolegët nuk duhet ta lënë Janevën të hyjë në PSP

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 14:21
Aleksandar Tortevski

Avokati Aleksandar Tortevski vlerëson se nëse prokurorja speciale në dorëheqje, Katica Janeva kthehet në punë, kolegët e saj duhet të reagojnë.

Ai këtë reagim e ka bërë pasi që ka dëgjuar zërin dhe përfshirjen e kryeprokurores speciale Katica Janeva në rastin “Reket”, ku është shantazhuar biznesmeni Orce Kamcev.

“Nëse Katica kthehet në punë, i gjithë kolektivi duhet të shkojë dhe ta lë vetë ose të qëndrojë te dera dhe të mos e lë të hyjë brenda”, ka shkruar Tortevski në Twitter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...