Pushimi i Ruskovskës përfundon të mërkurën - Bota Sot
Pushimi i Ruskovskës përfundon të mërkurën

Maqedonia

Pushimi i Ruskovskës përfundon të mërkurën

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 13:48
Vilma Ruskovska

Shefja e Prokurorisë Themelore për Hetim të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Vilma Ruskovska, ka mesi i javës së ardhshme kthehet nga pushimi dhe do të vazhdojë hetimin për rastin ‘Haraçi’.

Nga Prokuroria Themelore sqarojnë se pushimi i prokurores Ruskovska përfundon të mërkurën më 14 gusht.

Kjo do të thotë se prokurorja e PSP-së që është kompetente për rastin ‘Perandoria’, Lile Stefanova, nuk do ta jap deklaratë para Ruskovskës por para zëvendëses së saj për shkak se ajo është thirrur ditën e martë. Gjatë ditëve në vijim edhe Katica Janeva duhet të jap përgjigje ndaj pyetjeve të prokurorisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...