Tërhiqet videoja e sotme e publikuar nga “La Verita” për rastin “Haraçi” - Bota Sot
Tërhiqet videoja e sotme e publikuar nga “La Verita” për rastin “Haraçi”

Maqedonia

Tërhiqet videoja e sotme e publikuar nga “La Verita” për rastin “Haraçi”

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 23:00
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në edicionin online të gazetës italiane “La Verita” nuk mund të shihet dhe dëgjohet video-kronika e autorit Laris Gaiser, në të cilën ai e ftonte përfaqësuesen e BE-së për politikë të jashtme Federica Mogherini, të përgjigjet për rastin “Haraçi”.

Titulli dhe fotografia e videos me Mogherinin dhe kryeministrin Zoran Zaev akoma mund të shihen në faqen e “La Verita” por nëse doni ta dëgjoni, është e pamundur.

Arsyeja e bllokimit të videos akoma nuk dihet, por në njoftim thuhet se shikimi i videos është pamundësuar nga pronari.

Në kolumnën e sotme Gaiser kritikonte Mogherinin se nuk reagon për rastin “Haraçi”, si një nga mbështetëset kryesore të Prokurorisë Speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...