Komunikacioni në Maqedoni, rritet frekuentimi i makinave në Bogorodicë dhe Tabanoc - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, rritet frekuentimi i makinave në Bogorodicë dhe Tabanoc

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni, rritet frekuentimi i makinave në Bogorodicë dhe Tabanoc

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 20:00
Pamje nga vendi i ngjarjes

Intensiteti i komunikacionit në rrugët shtetërore jashtë mjediseve urbane është rritur.

Lidhja Auto-moto e Maqedonisë njofton se ka regjistruar frekuentim më të madh të makinave në kalimet kufitare Bogorodica dhe Tabanoc, ku pritja për dalje nga shteti është prej 15 deri 30 minuta.

Në kalimet tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të rregullave, sidomos në rrugët ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...