Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet nëpër korsi të thata dhe pa ndalesa.

Frekuentimi i makinave në kalimin kufitar Bogorodica është rritur dhe për dalje nga shteti pritet 30 minuta.

Lidhja Auto-moto e Maqedonisë informon se në kalimet tjera kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka pritje të gjata.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë, si dhe respektim të rregullave në komunikacion.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...