Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi hidhet në bërllok - Bota Sot
Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi hidhet në bërllok

Maqedonia

Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi hidhet në bërllok

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 15:27
Flamuri në mbeturina

Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta.

Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar kuqezi.

Por për disa dasmorë në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre.  

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...