Sugareski: Momentalisht punohet në mbi 550 kilometra rrjet rrugor në vend - Bota Sot
Sugareski: Momentalisht punohet në mbi 550 kilometra rrjet rrugor në vend

Maqedonia

Sugareski: Momentalisht punohet në mbi 550 kilometra rrjet rrugor në vend

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 16:30
Goran Sugareski

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski, drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore Zoran Kitanov dhe kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski, sot kanë kryer ekspertizë në aktivitetet ndërtimore për rejabilitim të rrugës rajonale Kumanovë-Shën Nikollë.

Gjashtë kilometrat e para të rrugës tashmë kanë përfunduar me projektin paraprak, ndërsa momentalisht punohet në 32 kilometra asfaltim i rrugës.

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Sugareski shprehu kënaqësi nga dinamika e ndërtimit të infrastrukturës rrugore në vend. Ai theksoi se në Kumanovë, punohet intensivisht në më shumë akse, një pjesë e të cilave ka përfunduar, si Kunanovë-Opajë, por edhe rrugët shtetërore dhe magjistrale rreth Kumanovës.

Në të gjitha bazat, tha ministri Sugareski, në Kumanovë investohen rreth 60 milionë euro, pjesë në infrastrukturën komunale, projekte që realizohen përmes ministrisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat