Komunikacioni në Maqedoni, 30 minuta pritje në Bogorodicë - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, 30 minuta pritje në Bogorodicë

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni, 30 minuta pritje në Bogorodicë

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 13:45
Ilustrim

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane mëngjesin e sotëm është rritur.

Vërehet frekuentim i rritur i automjete në vendkalim kufitar Bogorodicë ku koha e pritjes për dalje nga shteti shkon nga 15 deri 30 minuta.

Në vendkalimet tjera nga ana e kufirit vendor, nuk ka pritje në të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe respektim të rregullave të komunikacionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...