Anulohet marrja në pyetje për prokurorin Rustemi për rastin ‘Haraçi’ - Bota Sot
Anulohet marrja në pyetje për prokurorin Rustemi për rastin ‘Haraçi’

Maqedonia

Anulohet marrja në pyetje për prokurorin Rustemi për rastin ‘Haraçi’

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 13:50
Gjykata Penale

Prokurori i PSP-së, Burim Rustemi megjithatë sot nuk do të merret në pyetje në prokurori për aferën ‘Haraçi’, edhe pse u paralajmëroi se do të dëshmojë.

Anulimi i marrjes në pyetje, që me shumë gjasa do të ndodhë gjatë ditës së nesër, ka të bëjë me detyrat e tij në seancën e sotme për rastin ‘TNT’ që e udhëheq Rustemi.

Nga PTHP dje njoftuan se sipas po ndërmerren pasa hetimore për të siguruar dëshmitë dhe për zbardhjen e plotë të rastit ‘Haraçi’

Afera ‘Haraçi’ është në hetim financiar dhe mblidhet materiali dëshmues që do të ndihmojë gjendjen faktike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...